Aktualności >> Wirus HPV - podsumowanie akcji profilaktycznej

Wirus HPV - podsumowanie akcji profilaktycznej

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem akcji profilaktycznej.

Ponad 200 osób wzięło udział w badaniach dotyczących poziomu wiedzy studentów Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na temat wirusa HPV.
Pierwsza anonimowa ankieta została przeprowadzona przez dr Elżbietę Bielecką w październiku 2017 r., natomiast badania sprawdzające w styczniu 2018 r. Od początku stycznia trwała Akcja „100 cytologii”, zapoczątkowana wywiadem z dr n. med. Jackiem Tulimowskim, specjalistą w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Wywiad pt. ,,HPV: co warto wiedzieć, o co warto zapytać?’’ został zamieszczony na stronie Instytutu, fanpage’u Koła Naukowego Warszawskiej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej oraz na grupie facebookowej IPSIRowe Wieści. Ponadto, w styczniu, rozwieszono w budynku Instytutu plakaty „HPV w pigułce” z najważniejszymi informacjami o wirusie.

Krótkie podsumowanie wyników:
Poziom wiedzy studentów studiów licencjackich (stacjonarnych i niestacjonarnych) – z 22,8% poprawnych odpowiedzi wzrósł do 38,5% (o 15,7%).
Poziom wiedzy studentów studiów magisterskich (stacjonarnych i niestacjonarnych) – z 36,3% poprawnych odpowiedzi wzrósł do 42,3% (o 6%).
Należy zaznaczyć, że wśród wielu poprawnych odpowiedzi udzielonych po „zmasowanej” akcji profilaktycznej, wskazywano sposoby zarażenia i zapobiegania (informacje zawarte w wywiadzie), które nie występowały w badaniu kontrolnym.

Kto jeszcze nie zapoznał się z tekstem, serdecznie zapraszamy do przeczytania. Wywiad znajduje się na stronie: http://www.ipsir.uw.edu.pl/aktualnosci/wybieram-zycie-----nie-hpv

O dalszych działaniach profilaktycznych Koło Naukowe Warszawskiej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej będzie informować na bieżąco.